Problemy Ecommerce część 1

Problemy Ecommerce część 1

Niska konwersja sprzedażowa i mała ilość kontaktów przy dużym ruchu

Niska konwersja sprzedażowa i mała ilość kontaktów przy dużym ruchu to dwa z najczęstszych problemów Ecommerce. Może nam w tym pomóc marketing automation.

Marketing automatyczny pozwala między innymi na identyfikację i segmentację kontaktów, monitorowanie wizyt na stronie, dotarcie do odpowiednich osób w odpowiednim miejscu i czasie, a także dostosowanie automatycznej komunikacji do aktywności klienta.

 

1) Duży ruch, mało klientów

Klienci odwiedzają stronę nie dokonując zakupu i nie pozostawiając żadnych danych. Może to być spowodowane brakiem odpowiedniej zachęty, brakiem miejsca do pozostawienia danych czy zbyt nachalną prośbą o dane. Aby temu zapobiec, warto zadbać o dobrze przygotowany landing page.

Pokaż wprost, czego oczekujesz i podaj konkretne korzyści dla klienta. Zastosuj dynamiczne pop-upy wyświetlające treści nawiązujące do aktywności użytkownika na stronie, które pozwolą na utrzymanie skupienia i prośbę o dane w zamian za konkretną korzyść.

 

2) Niska konwersja sprzedażowa

Posiadanie dużej bazy potencjalnych klientów nie zapewni zwiększenia poziomu sprzedaży, jeśli nie poznamy specyfiki grupy docelowej i natury samego procesu zakupowego.

Niska konwersja spowodowana jest brakiem opinii o firmie i produkcie, brakiem analizy skuteczności działań i niedostateczną znajomością odbiorców. Mogą nam w tym pomóc platformy Marketing Automation, które analizują zachowania online czy beacony reagujące na zachowania klientów w sklepie w czasie rzeczywistym.

Dużym błędem jest także zapominanie o impulsywnej naturze zakupów. Warto wykorzystać kanał mobilny i powiadomienia push. Łatwy dostęp do produktów na komórce sprzyja impulsywnym zakupom, a zautomatyzowana wysyłka powiadomień pozwala wysłać użytkownikowi dodatkową zachętę w momencie przeglądania katalogu lub opuszczania sklepu, która przekona go do wydatku.

 

SuperWebsite.pl – Justyna Karolak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *